Pro dospělé


Nabízím krizovou intervenci, krátkodobou i dlouhodobou psychoterapeutickou pomoc pro ty, kteří se chtějí dále rozvíjet, stejně jako pro ty, kteří se nachází na životní křižovatce či dokonce v krizové situaci. U krátkodobá terapie se bavíme cca o 12 sezeních, dlouhodobá terapie může trvat i rok nebo déle. Cílem psychoterapie je odstranit déletrvající obtíže, které se napříč životními situacemi opakují a vyžadují změnu náhledu, postojů i dalšího konání.  Dlouhodobá psychoterapie předpokládá i částečnou změnu osobnostní struktury.      


Nejčastější obtíže, se kterými pomáhám:

 • Problémy ve vztahu
 • Jsem po těžkém rozchodu/rozvodu
 • Pracovní problémy (únava, stres, přepracování)
 • Nekonečně opakující se myšlenky
 • Ztráta blízkého
 • Nevím, jak dál
 • Deprese
 • Pocity úzkosti, strachu, prázdnoty

 

Co získáte

V první řadě čas, který je věnován jen Vám a Vašim potřebám. Psychoterapeutický vztah by měl být minimálně místem přijetí, vyslechnutí a náhledu odborníka. Mohu Vám pomoci se zorientovat v problému. Získat náhled na nefunkční vzorce ve vztazích a jednání. Společně můžeme hledat nové možnosti řešení obtížných situací, ale i přístupu k problémům. Obvykle pracujeme s tématem motivace, odvahy a síly učinit odpovídající kroky vedoucí k žádoucím životním změnám. 

Přijímám nové klienty opět od ledna 2024.

Pokud potřebujeme pomoci hned, obraťte se na krizovou telefonickou pomoc zdarma.
222 580 697 - nonstop telefonická krizová pomoc
linka.duvery@csspraha.cz
 www.chat-pomoc.cz

S kým se setkáte

Mgr., Bc. Alena Kutějová

 • Magisterský titul z Psychologie na Filosofické fakultě University Karlovy, ukončení 2014
 • Bakalářský titul z Arteterapie na Pedagogické fakultě Jihočeské university, ukončení 2016 
 • Psychoterapeutický výcvik v Biosyntéze - 1. část (2017-2019)
 • Základní kurz krizové intervence v Remedium (56 hod, 2018)
 • Psychoterapeutický výcvik v Biosyntéze - 2. část (2024-2025)
 • Sebezkušenostní práce v rámci PSBT (2015-2017)
 • Sebezkušenostní práce v rámci arteterapie (2010-2015)
 • Sebezkušenostní práce v rámci biosyntézy (2017-nyní)

Vaše příběhy

Reference


"Ve svém životě jsem řešil konec a zároveň začátek vztahu, stres v práci a určitou ztrátu sebevědomí. Moc se mi líbilo, jakým stylem paní terapeutka vedla naše sezení. Byla vždy perfektně připravená, ochotně naslouchala a já velmi brzo pocítil, že moc dobře ví, jakými cestičkami se mé myšlenky můžou vydat. A že tak má nad naším povídáním kontrolu. To mi dodávalo velký pocit bezpečí. Velmi dobře vycítila, kdy a jakým způsobem mi předhodit téma k zamyšlení, nebo mě vystavit sobě samému. Paní Alena je velmi sympatická chytrá žena a velká profesionálka, kterou bych doporučil úplně každému."

Klient J. M.

 "Terapii jsem vyhledal z důvodu, že jsem už nechtěl otravovat kamarády se svýma problémama a chtěl jsem znát pohled i někoho třetího, zkušeného. Sám jsem nevěděl, co mi to přinese nebo co od toho čekat. Konverzace byla velice příjemná. Po několika sezení jsme dospěli k danému problému, ten jsme společně rozebrali z několika stran a podívali se na možnosti, jak s tím problémem pracovat. Moc mě potěšilo, že mi slečna Drápalová neříkala co přesně mám dělat, ale ukázala mi více pohledů pro situace, které mohou nastat. Pro mě to setkávání mělo velký přínos a mohu jen doporučit."

klient M. B.

"Odbornou pomoc paní psycholožky jsem vyhledala při změnách v partnerském životě, které jsem sama dále nedokázala unést ani vyřešit. Laskavý, snadno uchopitelný, ale zároveň profesionální přístup paní Drápalové mi především přinesl pocit jistoty a v momentech, kdy sami nevidíte východisko, také efektivní řešení problému... což je v těžkých životních okamžicích více než osvěžující. "

klientka M. B.

Před první návštěvou


Objednání

Na konzultaci je nutné se předem objednat telefonicky nebo e-mailem.

Objednáním souhlasíte s podmínkou, že konzultaci je nutné zrušit nejpozději 24 hodin předem. V opačném případě Vám bude konzultace účtována v plné výši.

Poskytuji osobní setkání v Praze. 

Vidíme se poprvé

Úvodní konzultace slouží k upřesnění zakázky a ujasnění formy, frekvence spolupráce, což se dále upřesňuje zhruba během prvních 3-5 setkání.

Cena za každé setkání

1200 Kč / 60 minut

1 000 Kč / 50 minut

S ohledem na Vaší aktuální finanční situaci je možné dohodnout podmínky individuálně (studenti, důchodci, ženy na mateřské dovolené).

Platba

Nespolupracuji se žádnou zdravotní pojišťovnou.

Platba je možná v hotovosti nebo bankovním převodem na účet.

Přijímám nové klienty opět od ledna 2024.

Pokud potřebujeme pomoci hned, obraťte se na krizovou telefonickou pomoc zdarma.
222 580 697 - nonstop telefonická krizová pomoc 
linka.duvery@csspraha.cz
www.chat-pomoc.cz